Přeskočit na obsah

Anketa

Nový web se mi líbí:

OK1UDN: 39.kongres FIRAC

Amatéři, kteří ve dnech 6. – 8. října 2000 navázali spojení se stanicí HB2R, mohou očekávat QSL lístek podle prvního obrázku. Na snímku je vlak soukromé úzkorozchodné dráhy Brig – Visp – Zermatt "Glacier Expres" s panoramatickými vozy 1. třídy. Prý je to nejpomalejší expres světa, jak se tvrdí v reklamních prospektech, ale silná elektrická lokomotiva jej dokáže táhnout rychlostí až 70 km/hod. do kopce a zvládá – samozřejmě pomaleji - i úseky s ozubnicí. No a nahoře, v Zermattu, si může cestující za rohem přesednout do vozů další soukromé ozubnicové dráhy Zermatt – Gornergrat a vyjet až do výše 3089 m n. m. – těsně pod vrchol 3132 m vysoké hory. Na druhém obrázku vjíždí vláček do vrcholové stanice.

QSL HB2R

Příležitostná stanice vysílala z prostor 39. výročního kongresu Mezinárodní federace radioamatérů – železničářů, který se v uvedených dnech sešel v městečku Brig ve švýcarském kantonu Valais. Více než 80 % spojení této stanice navázali operátoři, zastupující na kongresu české a slovenské amatéry – železničáře – Jiří, OK2QX a Laco, OM5AM.

Chybí už jen kráva Milka...

Městečko samo leží v krásném alpském údolí proslulém vinařstvím, a je východiskem jak na Zermatt, tak na simplonský a lötschbergský průsmyk.

© OK1UDN, 2000