Přeskočit na obsah

Menu ČRK

Anketa

Nový web se mi líbí:

OK1RCR - stanice Českého radioklubu

Stanice OK1RCR patří k hlavním informačním prostředkům Českého radioklubu. Přináší aktuální zprávy z radioamatérského života, informace o radioamatérských setkáních, výsledky závodů, DX zpravodajství a QSL informace, organizační zprávy ČRK a mnoho dalších zajímavostí.

OK1RCR můžete poslouchat každou pracovní středu (mimo období letních prázdnin) od 17.00 místního času přes léto a v 16.00 místního času v zimním období. Vysílá paralelně na krátkých vlnách na kmitočtu 3,773 MHz +/- QRM modulací SSB a na velmi krátkých vlnách v pásmu 145 MHz modulací FM na převaděči OK0C.

V současnosti je stanice OK1RCR vybavena KV transceiverem FT1000MP MARK-V s PA ACOM 1000 a na VKV se používá transceiver YAESU FT-897. Jako antény slouží INV V na 80 m a YAGI 7el typu DL6WU na 2 m.

OK1CRA

 


 

Vaše informace celostátního a regionálního významu, které by mohly zajímat radioamatéry v OK, rádi zveřejníme. Pošlete e-mail: Líbě Kociánové, "crk at crk.cz", s informacemi pro Radu Českého radioklubu a pro stanici OK1RCR, Romanovi, OM3EI, „om3ei at stonline.sk“, s informacemi pro časopis Radioamatér, Honzovi, OK1NP, „ok1np at centrum.cz“, s informacemi pro WWW stránky ČRK a s informacemi pro Bulletin ČRK.

© OK1AGA, 1997