Přeskočit na obsah

Královéhradecký kraj


27.září 2004

V patek, 26.zari 2004 probehla v Borovnicce za osobni ucasti 46 radioamateru konference radioamateru kralovehradeckeho kraje.

Jiz nekolik let jsem snil a povidal s prateli o usporadani okresni nebo dokonce krajske akce, ve stylu toho dobreho, co bylo na kdysi poradano (byvalych ORR nebo KRR za dob Svazarmu), kde se lide se stejnymi zajmy sesli a popovidali. Predpokladal jsem, ze setkani probehne zejmena neformalne, byl jsem ale mile prekvapen zajmem vsech pritomnych i rady pisemne se vyjadrujicich clenu o nadchazejici volby do vrcholovych organu CRK.

Hlavni naplni vecera tak byla diskuze o nadchazejicich volbach, kandidatech a vyvoji ve spolku po volbach. Z me znamych kandidatu se setkani zucastnil jen Franta OK1WC, ucast puvodne prislibil i Franta OK1HH, ten se pro nemoc se vsak omluvil. Franta vysvetlil a obhajoval volebni programy takzvanych novych kandidatu stojicich okolo Honzy OK1UU. Po vseobecne diskuzi o kandidatech, jejich volebnich programech a planech do budoucna se mi jevi, ze clenstvo v nasem kraji je nakloneno umirnenemu vyvoji bez velikych a riskantnich ambici a potvrdilo se, ze si nepreje zadne riskantni a neuvazene kroky, byt s vidinou moznych zisku v budoucnu. Vcelku kladne byla ocenena prace soucasneho vedeni CRK a priznive byly ohodnoceny i predvolebni bulletiny soucasneho vedeni. Bylo konstatovano, ze QSL sluzba, ekonomicka i "politicka" cinnost soucasneho vedeni je v mezich, ktere siroka clenska zakladna ocekava.

Padlo nekolik navrhu, jako nejzajimavejsi se jevi namisto novymi kandidaty navrhovaneho zrizeni reprezentacniho centra presun naseho centra do levnych prostor mimo Prahu, jak je to treba v DL nebo W.

Z titulu sve funkce krajskeho manazera jsem informoval pritomne, ze zadny realny (financne ohodnotitelny) vysledek, vyplyvajici z teto funkce, jsem nedosahl. Samozrejme se mi v kraji podarilo zorganizovat nekolik docela fajn setkani, prezentovat radioamatery na nekolika akcich, poradanych v kraji, podporovat a vest mladez atd., to ale neni smyslem cinnosti radiohejtmana. Za soucasneho stavu legislativy a ochoty krajskych uradu i jinych instituci poustet penize na cinnost spolku a vychovu mladeze v tak specifickych a nemasovych cinnostech, jakymi nase hobby beze sporu je, to asi ani jinak dopadnout nemohlo, presto se to treba Leosovi OK1ULE ve stredoceskem kraji toto povedlo, proto je treba nevzdavat se a lehce "tlacit na pilu".

Byl jsem opet zvolen na pristi funkcni obdobi do funkce krajskeho manazera CRK, takzvaneho radiohejtmana (nebyl jiny kandidat, pokud by se nasel, nekandidoval bych). Volby se vcetne pritomnych (46) pisemnym hlasovanim (48) a prostrednictvim zastupcu (54) zucastnilo 148 ze 241 clenu CRK v kraji. Trochu me prekvapilo, ze se nenasel nikdo z pritomnych, kdo by me svym hlasem nepodporil, dokonce se nikdo ani nezdrzel hlasovani.

Bylo konstatovano, ze funkci je potreba zachovat do budoucna. Je mozne, ze v pristich letech, pres nedostatek financi, ktere predem, na dluh, utratily nase vlady, najdeme cestu, kterak pomoci nasi zalibe a zejmena zafinancovat vychovu novych a mladych radioamateru. Nebo se stane zazrak a vlada pochopi, ze je dobre podporovat i mensinove zajmy.

Setkani se libilo, zdrave jadro naseho kolektivu se rozchazelo do loznic okolo treti hodiny rano. Jsem rad, ze setkani bylo snad uzitecne, mohli jsme si mimo voleb vysvetlit nase predstavy o dalsim fungovani CRK.

Pokusim se poradat obdobne posezeni kazdorocne, pokud vite o nejakem prihodnem zarizeni v jinem koute kraje, kde se da dobre najist, napit a za solidni cenu pekne vyspat, ozvete se mi. Náklady na setkání, včetně ubytování, poštovného a jiných nákladů, jsem tak, jako všechny akce související s výkonem mé funkce v končícím volebním období, hradil ze svého a výkon funkce radiohejtmana v nasem kraji tak prisel nas spolek na 0,00 (slovy nula) Korun.

Protoze rada lidi chce jeste zplnomocnit sve zastupce na Sjezd, zadam timto radu CRK o prodlouzeni terminu pro prihlasovani.

73's Beda OK1FXX

Bedrich Sigmund
sigmund@elli.cz
603 548 542


9.září 2004

Vážení přátelé radioamatéři,

dovoluji si Vás, členy ČRK v Královéhradeckém kraji, pozvat na přátelské setkání, které se koná ve škole v přírodě - hostelu v Borovničce v pátek 24.září 2004 od 18.00 hodin.

Přestože půjde zejména o neformální setkání v duchu dobrých tradic, považuji za důležité, abychom prodiskutovali dvě velmi důležité věci:

1.) Je před sjezdem a před volbami nových orgánů ČRK - měli bychom si proto říct a vysvětlit několik věcí, které mohou být pro další vývoj v našem spolku klíčové. Zdá se, ze do nového vedení ČRK se snaží infiltrovat skupinka samozvaných spasitelů, kteří mají snadné a jasné recepty na lepší chod ČRK. Po řadě vášnivých diskuzí na internetu i v Holicích jsem si udělal obrázek o jejich názorech. Obávám se, jistě dobře míněné, snahy amatérsky manipulovat s majetkem ČRK. Považuji za nesmírně důležité, aby se co nejvíce členů ČRK zúčastnilo sjezdu - ať už formou osobní účasti (doporučuji!), účasti zástupce Vašeho radioklubu nebo řádným zplnomocněním jiné osoby, která se sjezdu osobně zúčastní. Přihlásit se múžete e-mailem nebo telefonicky do 15.září 2004, podrobnosti na webu ČRK.

2.) Krajská konference - před celorepublikovým sjezdem je třeba zvolit nového krajského manažera ČRK. Dosud tuto funkci "vykonávám" já, pokud by ji chtěl dělat někdo jiný, ať se mi přihlásí. Takže navrhněte někoho ochotného.

Pokud nebude nikdo nový, nebráním se pokračovat, byť vzhledem k legislativním podmínkám není příliš naděje na smysluplnost (státní správa má nastaveny podmínky pro získávání grantů způsobem, kterými radioamatérské organizace s nepatrným počtem členů prakticky nemohou projít) této funkce. Třeba alespoň tohle krajské setkání bude k něčemu, budeme moci v klidu popovídat. V každém případě musíme uspořádat do sjezdu volby nového manažera, nejlepší bude udělat je přímo na setkání, prodiskutujte proto věc ve svých radioklubech.

Doufám, že se dostavíte v hojném počtu. Radioamatéři z blízkého i vzdáleného okolí jsou vítáni, zejména pak potenciální kandidáti do funkcí v ČRK.

Nezapomeňte, pátek 24.září 2004 od 18.00 hodin! A pozvěte i ostatní, bude prima parta! A kdo chce zůstat přes noc, ozvěte se mi, ať můžu zajistit nocleh, je pro přihlášené ZADARMO!

Na setkání se těší

Beda, OK1FXX, Tvůj radiohejtman a manažer ČRK Královéhradeckého kraje
73's a GL!

Bedřich Sigmund
sigmund@elli.cz

Případnou písemnou korespodenci prosím na:
ELLI print, spol. s r. o., náměstí Republiky 101, CZ-54401 Dvůr Králové nad Labem, a v nouzi mi můžete psát i po packetu na mou značku ok1fxx.

P.S. Pro předem prihlášené ubytování zadarmo. Do vyčerpání volných míst, samozřejmě. Potom už možnost pouze stanování. Zůstat přes noc není podmínkou účasti, je ale vřele doporučeno. Chutná strava a dostatek dobrého moku je samozřejmý. Za normálních okolností je to škola v přírodě, jak vypadá ubytování http://www.sweb.cz/borovnicka. Je to patrová budova bývalé školy, kousek od silnice, je tam cedule a bude tam poutač.

Příjezd do Borovničky: od Dvora Králové: ZOO, Bílá Třemešná, Horní Brusnice - uprostřed obce odbočit vpravo, Mostek, Borovnička, z druhé strany: Nová Paka, Horka u Staré Paky - na začátku obce odbočit vpravo, Borovnice, Borovnička


11.leden 2003

Vážení přátelé,

dovoluji si Vás, zástupce radioklubů ČRK v Královéhradeckém kraji, oslovit a popřát Vám v tomto roce opět hodně zdraví a spokojenosti, ke které jistě patří i plechové nebe pro realizaci Vašich radioamatérských snů a cílů.

Dovoluji si Tebe i ostatní radioamatéry z Tvého okolí pozvat na první letošní setkání HAMů, členů ČRK Královéhradeckého kraje konané v DDM, tedy Domě dětí a mládeže zvaném obvykle Barák, Kozinova ulice čp. 9, 500 03 Hradec Králové, tedy tam, kde se konaly už volby - mapka je http://www.barak.cz/img/mapa.gif a to v sobotu 25. ledna 2002 od 10.00 hodin.

Doufám, že se dostavíte v hojném počtu, nějaké to malé občerstvení pro Vás nachystám (z vlastní kapsy, abychom hned napoprvé nezruinovali ČRK). Nemusíte jezdit všichni, nebude se hlasovat a doufám, že ani nedojde k fyzickému demonstrování velikosti toho kterého klubu. Jde spíš o sjednání společného postupu do budoucna, dojednání nějaké operativní komunikace (e-mail, PR), abychom se nad každou "blbostí" nemuseli scházet jak za minulého režimu. Ale můžete přijet všichni, jste vítáni!

Tento dopis má oslovit zejména kluby a kolektivky, od věci samozřejmě není ani účast individuálních členů ČRK. Účast kohokoli, kdo má zájem pro radioamatérství na severovýchodě Čech něco udělat, považuji za mimořádně důležitou.

V rámci naší schůzky bychom měli ustavit krajskou odbočku ČRK. Za optimální považuji sestavení teamu, ve kterém budou zastoupeny všechny okresy, nejlépe dokonce všechny radiokluby, mohl by být i zástupce (zástupci) individuálních členů. Proto byste se měli dostavit již s konkrétní představou koho na post konšela v našem královéhradeckém radiohejtmanství dosadíte. Nezapomeňte ani na konzultaci s dotyčným jmenovaným, aby měl čas a chuť se občas svojí práci věnovat a byl pro Vás přínosem a ne brzdou. O bývalých "profesionálních" funkcionářích radioklubů, kteří spali a pak se divili, vím dost. Pokud se za Váš klub nebude moci nikdo dostavit, pošlete mi výše požadované věci jakoukoli cestou tak, abych je ke zpracování dostal nejdéle ve čtvrtek 23. ledna 2003.

Za prospěšné bych viděl i vyprofilování jakési pracovní skupiny (pracovních skupin) pro koordinaci jednotlivých činností, například paket rádia a podobně. Vaší dobročinnosti se meze nekladou. Zatím.

Dovoluji si požádat Vás, abyste mimo dobré nálady ( a případně svých YL a XYL, které, vybavené náležitým obnosem, pošlete na prohlídku pamětihodností města :-) vzali s sebou v písemné formě zpracovaný seznam požadavků na případné financování nebo materiální pomoc ze strany státu, případně eventuálních sponzorů. Nic Vám slíbit nemohu, ujišťuji Vás, že pokud to bude jen trochu možné, udělám spolu s Vaší pomocí maximum proto, aby se co největší počet akcí podařilo realizovat. Podle zkušeností z jiných krajů se někde podařilo získat desítky tisíc Korun, jinde nic. Budiž nám nebe milostivě nakloněno a ruka Špidlovských úředníků široce otevřena. Kliky už pilně leštím a cestičky trpělivě prošlapávám.

Považuji za samozřejmé, že svoje žádosti podpoříte písemným výčtem svojí činnosti a dosaženými úspěchy, obzvlášť úředníci slyšívají na práci s mládeží. Skromnost je ctihodná vlastnost, v tomto případě však není na místě. Nezapomeňte také uvést počty svých členů a aktivní mládeže, tady včetně věkových TTD (kdo má Modrou knížku: TTD jsou Technicko Taktická Data). Sportovní úspěchy a umístění v závodech jednotlivců i kolektivů jsou také docela dobrou vizitkou naší činnosti.

Opět platí, pokud se za Váš klub nebude moct nikdo dostavit, pošlete mi výše požadované věci jakoukoli cestou tak, abych je ke zpracování dostal nejdéle ve čtvrtek 23. ledna 2003.

Abyste měli nějakou představu, co je a nebo není možné, poučte se ze zkušeností, jak to dělají jinde. Přikládám kopie dokumentů z webových stránek ČRK, aktuální a další znění můžete nalézt na http://www.crk.cz/CZ/REGIOC.HTM.

Další důležité informace, které přikládám jsou informace ze stránek Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. V aktuálním znění je naleznete na http://www.kr-kralovehradecky.cz/. Pro Vás jsou zajímavé zejména rubriky "Dílčí a grantové programy 2003" a poučit se, co můžeme od úřadu očekávat se můžete v rubrice "Grantové programy roku 2002". Grantové programy pro rok 2003 budou vyhlášeny až v průběhu ledna, sledujte proto tyto stránky!

Pravděpodobně jste všichni již informováni o průtazích a problémech s mým jmenováním do funkce takzvaného krajského manažera, řečeného radiohejtmana. Jmenování už mám, bohužel stále chybí jeho úprava do formy, která by byla právně průchozí pro jednání se státními orgány. Pozvání na tuto schůzku dostane i tajemník ČRK pan Petr Čepelák, který nám doufám objasní všechny průtahy a uvede věci na správnou míru. A věřím, že do doby, než dojde k "ostrému" jednání na Kraji bude vše už dávno UFB.

Nezapomeňte! Pozvěte i ostatní, tento dopis je rozesílán pouze na kontaktní adresy jednotlivých radioklubů!

Na setkání se těší

Beda, OK1FXX,
Tvůj radiohejtman a manažer ČRK Královéhradeckého kraje

73's a GL!

Bedřich Sigmund
sigmund@elli.cz, 603 548 542
případnou písemnou korespodenci prosím na:
ELLI print, spol. s r. o., náměstí Republiky 100, CZ-54401 Dvůr Králové nad Labem
a v nouzi mi můžete psát i po packetu na mou značku ok1fxx
HOWGH!


Krajská konference ČRK Královéhradeckého kraje
Volba krajského zástupce - manažera v regionálním zastoupení STSČ.

Konference se uskutečnila 13.12.2001 v Jaroměři. Pozvánky byly zaslány všem 22 radioklubům a 125 individuálním členům.

Konference se zúčastnilo 34 členů ČRK z toho 27 členů RK a 7 individuálních, 4 členové se omluvili. Na konferenci byli navrženi kandidáti Jiří Sklenář OK1WB a Bedřich Sigmund OK1FXX. Vzhledem k malé účasti bylo s přihlédnutím k obtížnému dalšímu setkání členů ze vzdálenějších míst rozhodnuto, že nebude možné další konferenci realizovat. Proto bylo rozhodnuto provést volbu korespondenčním způsobem.

Iniciativy se ujal Bedřich OKlFXX, který vytiskl volební lístky, poštovní obálky opatřil adresami a přiložil zpáteční obálku. Byl dohodnut datum 5.1.2002, kdy budou vrácené volební lístky z obálek vyjmuty a vyhodnoceny.

Vyhodnocení:
1. počet odeslaných volebních lístků všem členům: 317
2. počet vrácených volebních lístků: 181
z toho neplatných: 6
návrh na jiného kandidáta: 1
3. Počet získaných hlasů: OK1FXX - 107 , OK1WB - 67
4. Účast ve volbách: 57%

Z uvedených výsledků vyplývá, že rozhodnutí o tomto způsobu voleb bylo správné a i do budoucna jediné vhodné, jak při rozloze kraje je možné efektivní formou zapojit do akce co nejvíce členů.

V Hradci Králové 7.1.2002

Jiří Sklenář
OK1WB

© OK1XU, 2002